Wśród nowoczesnych materiałów termoizolacyjnych z pianki poliuretanowej jednym z liderów jest izolowana natryskowo polynorph, opracowana przez norweskich ekspertów. Jest to w kilku miejscach lepsze od innych producentów izolatorów termicznych.

Zapraszamy do szybkiego kontaktu, wyceny i umówienia się na izolację przy zastosowaniu pianki PUR – (+48) 513 226 791 , obsługujemy Mazowsze, Radom, Grójec, Białobrzegi, Rawa Mazowiecka, Garwolin.

Wysokie parametry techniczne tej izolacji natryskowej pozwalają uznać ją za jeden z najskuteczniejszych sposobów zatrzymywania ciepła w domu.

Zobacz więcej: https://www.ocieplaniepiankapur.com/ocieplanie-poddaszy/

Funkcje i zakres

Należy zauważyć, że generalnie izolacja na bazie pianki poliuretanowej traci część swoich klasycznych odpowiedników pod względem przystępności cenowej. Z tego powodu dane o materiałach termoizolacyjnych nie są jeszcze tak rozpowszechnione jak izolowanie materiałów budowlanych z wełny mineralnej, styropianu i styropianu, które bazuje na ekstrawaganckiej metodzie produkcji.

Izolacja natryskowa Mazowieckie
Izolacja natryskowa Mazowieckie

Kwestia dostępności poliuretanowych materiałów grzewczych wynika z faktu, że docieplenie domu wymaga stosunkowo dużego zużycia izolacji piankowej. Problem ten do tej pory rozwiązywano poprzez pozyskiwanie różnych wykonawców lub próby rozwiązania go poprzez zakup surowców i specjalistycznego sprzętu, a także konieczność opracowania indywidualnej technologii izolacji termicznej.

Sprzątanie po remoncie Warszawa

Pojawienie się rynku wielomianów izolacyjnych radykalnie zmieniło sytuację. Teraz w przypadku jakiejkolwiek izolacji, nawet bardzo dużej powierzchni, konsument nie musi zwracać się do zewnętrznych wykonawców i wydawać pieniędzy na zakup drogiego sprzętu.

Izolacja z pianki w płynie Polinor jest produkowana przez producenta. Zużycie zawartości jednego takiego cylindra w zakresie wytworzenia warstwy termoizolacyjnej o grubości 6 cm wynosi 1 m² obrabianej powierzchni. Jednocześnie porównanie wielonormalnej izolacji termicznej natryskiwanej z butli z kosztami organizacji zewnętrznej obsługującej dom jest wyraźnym dowodem na osadzanie się izolacji płynnej.

Ten rodzaj izolatora termicznego polecany jest do izolacji pomieszczeń od wewnątrz lub na zewnątrz, nanosząc go na wewnętrzne powierzchnie ścian i elewacji domów z dowolnego materiału – cegły, betonu lub z bloczków gazowo-silikatowych. Obejmuje to również LAG i wszelkie powłoki o konstrukcji, która nie ma obciążenia dynamicznego. Ten izolator termiczny może być stosowany do izolacji wewnętrznych powierzchni kadłuba, poddasza, poddasza, fundamentów fundamentowych, cokołów i parteru.

portal kominiarski - frezowanie kominów
portal kominiarski – frezowanie kominów

Ze względu na płynną formę Polynor może nakładać go na absolutnie każdą powierzchnię. W związku z tym materiał ten został z powodzeniem wykorzystany do izolacji rur kanalizacyjnych i autostrad zarówno w przypadku dostarczania ciepłej, jak i zimnej wody odprowadzanej za placami budowy.

Należy pamiętać, że zdolność tej czynności izolacyjnej jest poniekąd ograniczona kształtem jej cylindra wyładowczego , co nie pozwala na wytworzenie poziomu ciśnienia pozwalającego na opróżnienie pustej przestrzeni z pustych ścian, czyli materiał ten jest tylko nadaje się do oprysku na zewnątrz. Pod względem wydajności podczas pracy z tym materiałem, według użytkowników, którzy już go polubili, w ciągu jednego dnia roboczego jedna osoba może obsłużyć słup o powierzchni około 80-100 m² izolowanej powierzchni.

Poza wygodą i prostotą procesu oraz wysoką wydajnością wielonormatywnej marki termoizolacyjnej, możliwe jest również wyróżnienie takich kluczowych przewag nad innymi producentami, jak możliwość szybkiego zbioru, nie dłuższego niż jedna godzina, oraz brak niekorzystnych wpływ na zdrowie człowieka.

Izolacja Polinor nie przyciąga gryzoni jako źródła pożywienia. Nie buduje mostów poza zimnem i przy najwyższej wydajności nie wymaga specjalnego, drogiego sprzętu do jego zainstalowania. Uszczelnione komórki tego trwałego materiału są nieprzepuszczalne dla wilgoci i pary, a sam, w przypadku braku bezpośredniego kontaktu z ogniem, jest zdolny do samodzielności.

Plusy i minusy

Ten materiał termoizolacyjny, w porównaniu do analogów innych producentów, charakteryzuje się prostotą urządzenia, które nie wymaga tworzenia ramy oraz materiałów takich jak folie, izospan, kompozyty klejące, łączniki, siatki wzmacniające i tym podobne. Ten izolator termiczny jest przystosowany do wygody podczas pracy w trudno dostępnych i przestrzennych granicach oraz tam, gdzie pokryty jest złożony profil powierzchni.

Technologia aplikacji wielomianowych nie wymaga użycia specjalnego sprzętu elektrycznego i kosztów. Ten materiał, mający w tle jeden z najlepszych podobnych izolatorów termicznych, o przewodności cieplnej, charakteryzuje się również doskonałą przyczepnością do różnych materiałów budowlanych, począwszy od cegły, betonu czy drewna, a skończywszy na metalu i szkle.

Przy bardzo wysokim współczynniku powlekania, gdy powierzchnia 1 m² jest pokryta samym tym materiałem, przez nie więcej niż dwie minuty, Polynor ma niski współczynnik przepływu. Jeden cylinder o pojemności 1000 ml wystarcza na warstwę sześciu okwiatów na metr kwadratowy powierzchni.

izolacja natryskowa Warszawa
izolacja natryskowa Warszawa

Proces polimeryzacji tego izolatora ciepła trwa jedną godzinę, po czym powierzchnię pokrytą wielomianem można malować i nadaje się dowolna inna powłoka lub ochrona. Ten bezpieczny dla środowiska materiał nie różni się niczym od eksploatacji szkodliwych związków lotnych, ma wieloletnie źródło pracy, które według producenta wynosi około 35-50 lat.

Oprócz izolacji termicznej Polynor jest materiałem izolującym hałas, nie lubi gryzoni i owadów, jest odporny na pleśń i inne czynniki biologiczne.

Jeśli chodzi o wady tego materiału, to nie jest to stojak na bezpośrednie promieniowanie słoneczne ultrafioletowe jak pianka montażowa i jest krótkotrwały przy regularnym kontakcie z wodą. Montaż wielomianu jest możliwy w nieco ograniczonym trybie temperaturowym.

Jej proces natryskiwania charakteryzuje się trudnością uzyskania jednolitej grubości warstwy, co może skutkować niejednorodną przewodnością cieplną gotowej powłoki. Dlatego lepsze, równomierne natryskiwanie zależy od doświadczenia w pracy z tym materiałem. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę zalecenie producenta, aby chwycić grubość warstwy kary do 6 cm.

Podczas pracy butla może być używana w temperaturach od +18 do +35 ° C. Ta wodoodporna, jak już wspomniano, jest z natury toksyczna podczas pracy, co oznacza obowiązkowe stosowanie środków ochrony osobistej.

Wielomiany nie różnią się higroskopijnością, dzięki czemu pokryta nimi powierzchnia stanowi barierę dla absorpcji pary. Zasilanie butli izolacyjnych należy osobno kupić pistolet budowlany ze specjalną dyszą. W przypadku zgubienia lub awarii pistoletu lub końcówki trzeba będzie kupić nową, ponieważ bez nich jakość procesu natryskiwania, jak mówi producent, jest znacznie obniżona.

Technologia aplikacji

Przed rozpoczęciem pracy z Pinoror należy odpowiednio zaizolować każdą komorę na powierzchni. W tym celu przy takiej powierzchni należy dokładnie usunąć nagromadzony brud i kurz, a w przypadku tłustych i tłustych plam można je usunąć acetonem lub benzyną lakową. Nie ograniczaj izolowanej powierzchni jest konieczne, ponieważ natryskiwany wielomian jest znacznie gorszy z zaolejoną powierzchnią niż z czystą cegłą lub betonową ścianą.

W przypadku jakichkolwiek odprysków, odprysków, pęknięć lub innych uszkodzeń izolowanej powierzchni należy je wprowadzić do zaprawy cementowej lub kompozytu klejącego. Przed rozpoczęciem pracy z nim izolację należy przez pewien czas przechowywać w temperaturze powietrza w pomieszczeniu powyżej +18 ° C. Ma to na celu uniemożliwienie pracy materiału roboczego i uzyskanie jednolitej warstwy po nałożeniu.

Przygotowaniem do zastosowania izolacji wielobiegunowej jest zainstalowanie specjalnej dyszy balonowej. Wkłada klik, po czym zdejmuje się pokrywę z krzyża i podłącza się pistolet montażowy, nabyty osobno. Wszystkie te manipulacje mają na celu utrzymanie produktów opakowaniowych w pozycji pionowej.

Od momentu pracy i procesu jej wykonania cylinder należy okresowo wstrząsać. Nakładanie izolacji powierzchniowej odbywa się poprzez natrysk na dźwignię pistoletu zbierającego. W takim przypadku uzyskana warstwa izolacji termicznej nie może przekraczać grubości 500 mm. Na koniec tej pracy karabin jest odłączany od lufy, a jego części czyszczone płynnym rozpuszczalnikiem.

Izolację natryskową należy wykonać ściśle przestrzegając przepisów bezpieczeństwa, ponieważ płynna pianka poliuretanowa jest szkodliwa dla organizmu ludzkiego aż do stwardnienia.

Może powodować podrażnienie oczu, błon śluzowych dróg oddechowych i miejsc na skórze, na które przypadkowo upada. Dlatego prace instalacyjne z wielomianami należy wykonywać z użyciem okularów ochronnych, okularów budowlanych i rękawic. Każdy pakiet izolacji termicznej zawiera szczegółowe instrukcje użytkowania tego materiału wraz z niezbędnymi wyjaśnieniami i zaleceniami.

Oceń:

Autor: Tomasz Lubicz