Rolety okienne zewnętrzne – Zaczęło się kalendarzowe lato, a pogoda za oknem napawa optymizmem. W tym czasie warto zadbać o skuteczną ochronę wnętrza przed nagrzewaniem, bo bez względu na to, jak bardzo lubimy słoneczną pogodę, nieprzyjemnie nagrzany dom jest mniejszy. Największe ciepło przedostaje się przez szyby. Dlatego ich pokrywki mogą skutecznie obniżać temperaturę wewnątrz.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane montażem rolet okiennych: Zajmujemy się także montażem ogrodzeń panelowych: http://www.e-slask.eu/2021/07/06/montaz-ogrodzen-zabrze/

Rolety okienne zewnętrzne służą nie tylko do chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów. Ich rolą jest również gustowne podkreślenie wystroju wnętrza. Szeroki wybór produktów z tej kategorii pozwala dopasować pokrowiec do wyglądu wnętrza, jednocześnie zapewniając ochronę przed nagrzewaniem.

Rolety okienne zewnętrzne to same zalety:

  • Eleganckie i dekoracyjne, lekko rozproszone światło słoneczne
  • Elastyczna ciągła regulacja
  • Wymienne tkaniny dające nieograniczone możliwości zmiany stylu wnętrza
  • Materiał można zdjąć, aby ułatwić czyszczenie i czyszczenie.
  • Brak widocznych kabli zapewnia bezpieczeństwo dzieci
  • Dostępne są w 20 różnych wersjach tkanin w nowoczesnym stylu

Luksusowe i nowoczesne produkty firmy LuxBor

Rolety okienne zewnętrzne montuje się w przestrzeni okiennej, dzięki czemu idealnie się z nią komponują. Z drugiej strony firany tworzą wokół niej ramę – warto to zauważyć, bo przy niewielkich wnętrzach może być wadą, optycznie zmniejszając wnętrze. Dlatego jeśli w małym wnętrzu znajdują się zasłony, powinny być gładkie i jasne.

Zapoznaj się z naszą szeroką gamą rozwiązań stylistycznych oferowanych przez rolety rzymskie i zasłony rzymskie LuxBor. Sprawdź nieograniczony potencjał pięknych tkanin i zainspiruj się delikatnymi efektami stylistycznymi, które sprawiają, że ta kolekcja jest naprawdę wyjątkowa i oryginalna. A ponieważ styl rolet rzymskich jest bardzo specyficzny, umożliwiamy łatwą wymianę tkaniny na inną w zaledwie kilka minut.

Przydatne zaciemnienie pomieszczeń dzięki roletą okiennym

rolety / żaluzje po zamknięciu zacieniają wnętrze i sprawią, że temperatura wewnątrz będzie znacznie niższa niż na zewnątrz. Zasłony pięknie komponują się z dużym i przestronnym wnętrzem. Mogą pokrywać duże powierzchnie szkła. Zaletą większych zasłon jest możliwość zamontowania karniszy elektrycznych, które ułatwiają przesuwanie materiału. W przypadku większych przestrzeni można również wybrać ciemniejszy kolor i grubszy materiał, który będzie jeszcze lepszą barierą dla słońca.

Sterowanie roletami zewnętrznymi

Zdalnie sterowane i zasilane elektrycznie rolety zaciemniające są sterowane za pomocą klawiatury naściennej znajdującej się w komplecie z oknem dachowym. Jest to bardzo intuicyjne rozwiązanie umożliwiające łatwą zdalną obsługę rolet. Roletami można sterować z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

W razie potrzeby roletę można podnieść lub opuścić ręcznie za pomocą uchwytu pozycjonującego znajdującego się na dole rolety.

Rolety zewnętrzne, okiennice – rozwiązania projektowe

Wśród okiennic i rolet można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań projektowych. Rolety dzień/noc to bardzo ozdobna osłona wykonana z dwóch warstw materiału – transparentnej i kryjącej. Przesuwając materiał reguluje się ilość światła wpadającego do środka, ale warto zauważyć, że pokrowiec tworzy ozdobne pasy. Efekt wizualny jest bardzo ciekawy. Żaluzje drewniane i żaluzje rzymskie to idealne rozwiązanie we wnętrzach tworzonych w minimalistycznych stylach, gdzie ważne są naturalne dodatki. Roleta rzymska szyta jest z materiałów identycznych jak zasłony. Jej tkanina jest podparta specjalnymi mocowaniami (cienkie wszyte ostrza), dzięki czemu wszystko pięknie się układa. Żaluzje drewniane są nieco grubsze niż żaluzje aluminiowe, co wpływa na ich skuteczność w ochronie pomieszczeń przed nagrzewaniem, ale także na ich wagę. Przy większym rozmiarze tego typu rolet warto zadbać o pomoc profesjonalnej ekipy montażowej ze względu na wagę rolet. Możesz również zdecydować się na rolety bambusowe, które są lżejsze.

Rolety zewnętrzne okienne – Kolory

Ponieważ powłoki wewnętrzne muszą pasować do stylu wystroju wnętrza, muszą również pasować do koloru. W każdej kategorii rolet zewnętrznych okiennych, żaluzji czy zasłon istnieje bogata paleta kolorów. Wybór jest na tyle złożony, że bez problemu można dopasować kolor pokrowca do wystroju wnętrza.

Wnętrza zaprojektowano w różnych stylach, a elementy związane z osłoną okienną mogą stanowić akcent kolorystyczny lub piękne tło dla całości. Warto jednak pamiętać, że w mniejszych pomieszczeniach szaleństwo kolorów i wzorów dekoracyjnych może je optycznie zredukować. Przestrzeń okienna może zdominować wnętrze i przytłoczyć je, jeśli kolor osłony jest zbyt wyrazisty.

Oceń:

Autor: Tomasz Lubicz