Pergole aluminiowe – Powoli zbliża się ta pora roku, kiedy chcemy jak najwięcej czasu spędzać w naszym ogrodzie. Wiosna i lato! Nie możemy się doczekać. Zostało trochę czasu, warto więc zastanowić się, jak przygotować ogród na ten okres.

Jeśli jesteś zainteresowany pergolą, altaną, werandą lub zadaszeniem np. nad tarasem zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym – Oferujemy sprzedaż, montaż oraz produkcję.

Ogród musi być nie tylko piękny, ale i funkcjonalny. Dbamy przecież nie tylko o rośliny, ale również o to, by w ciepłe miesiące miło spędzić w nim czas. Ten odpoczynek może zakłócić zbyt wysoka temperatura lub deszcz. Ciepło może nie tylko wygonić nas z ogrodu, ale może być również niebezpieczne – zwłaszcza dla dzieci lub osób starszych. A deszcz? Wiadomo, że nikt nie lubi się moczyć.
I tutaj idealnym rozwiązaniem jest zainstalowanie pergoli aluminiowej chroniącej zarówno przed upałem, jak i deszczem.

Nasze usługi w zakresie pergol aluminiowych, zadaszeń, altan oraz werand:

 • osłona na balkon
 • zadaszenie tarasów
 • zadaszenie tarasu
 • zadaszenie tarasow
 • zabudowa tarasów
 • nowoczesne pergole tarasowe
 • pergole lamelowe
 • pergola aluminiowa na wymiar
 • pergola z lamelami
 • zabudowy tarasu
 • zabudowy tarasów
 • zabudowa tarasu
 • pergola aluminiowa
 • pergole aluminiowe
 • pergola tarasowa aluminiowa
 • aluminiowe pergole
 • aluminiowa pergola
 • pergole aluminiowe na wymiar

Zalety pergoli aluminiowej – Pergole aluminiowe


Pergole aluminiowe dostępne są w naszym sklepie internetowym w dwóch wersjach: naściennej i wolnostojącej. Naścienny montowany jest na tarasie, a wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu w ogrodzie. Tutaj trzeba sprawdzić, czy instalacja nie wymaga przygotowania podłoża. Pergole aluminiowe produkowane są w trzech różnych rozmiarach do wyboru.

Pergola tarasowa (naścienna) to świetny sposób na połączenie przestrzeni domu z ogrodem. Można pod nim umieścić stół ogrodowy i krzesła; W ten sposób będziemy mieli miejsce, w którym wiosną i latem będzie można zjeść na świeżym powietrzu. Nie martw się o zbyt wysoką temperaturę lub deszcz. Dodatkowo pergola automatycznie zasłoni drzwi prowadzące na taras, dzięki czemu w salonie będzie chłodniej. Dzięki pergoli taras stanie się miejscem relaksu i spotkań towarzyskich bez obaw o pogodę. Pergola tarasowa aluminiowa wyposażona jest w oświetlenie LED, dzięki czemu można pod nią przyjemnie spędzić czas, nawet gdy robi się ciemno.

Pergola aluminiowa składa się z aluminiowych profili oraz obrotowych lameli. Uchylone pod dowolnym kątem wpuszczają wybrana ilość światła. System swobodnego odprowadzania wody pozwoli na komfortowe korzystanie również podczas deszczu. Pergola aluminiowa odpowiednio wyposażona może również stanowić doskonały produkt całoroczny, ochroni nie tylko przed deszczem ale także przed śniegiem.

Zadaszenie basenu to świetna rzecz, która ułatwi życie każdemu właścicielowi basenu. Dach chroni wodę przed zabrudzeniami, takimi jak opadłe liście, co oszczędza czas i pracę. Dodatkowo zapobiega ucieczce ciepła z wody, dzięki czemu woda w basenie nadal będzie ciepła nawet bez pompy ciepła.

Dodatkowo woda utrzyma ciepło nawet kilka miesięcy dłużej, dzięki czemu będziesz mógł kąpać się jeszcze kilka miesięcy dłużej. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, zadaszenie basenu jest również odpowiednim ubezpieczeniem bezpieczeństwa. Zadaszenie basenu to po prostu praktyczna rzecz, którą docenią absolutnie wszyscy. 

Z kolei wolnostojącą pergolę aluminiową można postawić w dowolnym miejscu w ogrodu (również przy tarasie). Wyposażony jest również w oświetlenie LED, dzięki czemu nie ma potrzeby instalowania obok niego oświetlenia i zastanawiania się nad doprowadzeniem odpowiednich kabli. Pergola wolnostojąca umożliwia również montaż osłon bocznych, które dodatkowo ochronią przestrzeń pod pergolą przed wysokimi temperaturami czy deszczem. Z łatwością położysz pod nią zestaw ogrodowy. Samodzielna pergola stworzy latem chłodną oazę lub zapewni schronienie przed letnimi deszczami.

Estetyka pergoli aluminiowej
Pergole to atrakcyjny element małej architektury ogrodowej. Idealnie wpasują się w elewację domu lub przestrzeń ogrodową. Estetyka wykonania sprawia, że ​​produkt jest nie tylko funkcjonalny, ale również bardzo dekoracyjny. Tkanina pokrowca może być w całości zawinięta, zostanie złożona w zwykłe fałdy. Po sezonie nie musisz się martwić, że deszcz czy śnieg uszkodzą materiał. Dotyczy to również gwałtownych letnich burz. Tkanina może być sterowana ręcznie lub elektrycznie. Dotyczy to obu rodzajów pergoli.

Dzięki pergoli zyskamy zacienioną przestrzeń w ogrodzie. Latem, a nawet wiosną i wczesną jesienią coraz mocniej oddziałują na nas wysokie temperatury. Już teraz warto pomyśleć o tym, jak się przed nimi uchronić. Pergola sprawdzi się tutaj idealnie.

Oceń:

Autor: Tomasz Lubicz