Rolety okienne dzień i noc na wymiar

Rolety okienne dzień noc na wymiar to jeden z najnowocześniejszych rodzajów osłon okiennych wewnętrznych. Charakteryzuje je zarówno skuteczność w chronieniu wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem, jak i wysoką estetyką, która sprawia, że stają się wyjątkową dekoracją okien i zarazem pomieszczeń. Tym, co najbardziej przyciąga uwagę w roletach dzień noc na wymiar jest ich wyjątkowy wygląd. Składają się z dwóch warstw materiału: jednej przeźroczystej, a drugiej kryjącej. Ułożona w ten sposób tkanina tworzy naprzemiennie układające się pasy. Dlatego rolety okienne dzień noc bywają także nazywane zebrą lub duo.

Naprzemienne ułożenie materiałów przekłada się również na funkcjonalność. W praktyce użytkowania można dowolnie regulować pozycję tkaniny; oznacza to ustawienie jej tylko w pozycji przeźroczystej, tylko zaciemniającej lub w dowolnym stopniu nałożenia na siebie. W ten sposób regulujemy stopień zacienienia wnętrz. W dni pochmurne lub wieczorem wnętrza są osłonięte warstwą delikatniejszą i cały czas chronione przed widokiem z zewnątrz. Z kolei podczas upałów (np. kiedy wychodzimy z domu) dom/mieszkanie są całkowicie zaciemnione poprzez ustawienie pasów tylko w pozycji nieprzeźroczystej. W ten sposób po powrocie w domu zastajemy miły chłód. Ta funkcja sprawdza się też bardzo dobrze w nocy, szczególnie jeśli mieszkanie znajduje się w centrum miasta i jest narażone na intensywne, sztuczne światło instalacji miejskich. Z kolei możliwość ustawiania pasów materiału naprzemiennie przekłada się na regulację stopnia i kąta wpadania promieni słonecznych, bez konieczności podnoszenia rolety i odsłaniania szyby. Im więcej odsłoniętej części przeźroczystej, tym więcej naturalnego światła wpada do wnętrz. To bardzo przydatna funkcja biorąc pod uwagę zmienne takie jak strona świata, na którą wychodzi okno pokoju oraz porę dnia, która wpływa na intensywność słońca.

rolety zewnetrzne Pyskowice Gliwice Rolety zewnętrzne
Rolety Zewnętrzne

Zastosowanie rolet dzień noc na wymiar w pomieszczeniach

Rolety okienne dzień noc sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, będą funkcjonalne w kuchni i w salonie lub w większej przestrzeni w przypadku połączenia kuchni i salonu, są odpowiednie także na duże okna. Można je wykorzystać również w sypialni, w pokoju dziecięcym lub w łazience. Wszechstronność rolet dzień i noc jest o tyle istotna, że w całym domu można wykorzystać jeden rodzaj osłon. Projekt wystroju wnętrz jest dzięki temu spójny i harmonijny.

Oferta sklepu internetowego LuxBor jest tak rozbudowana, aby rolety dzień noc można było dopasować do wystroju wnętrz, do funkcji wnętrz oraz do rozmiarów wnętrz, a co za tym idzie rozmiarów okien, które się w nich znajdują.

Wystrój wnętrz

Projekt tego rodzaju osłon, który pozwala na regulowanie ułożenia pasów materiału w różnym stopniu nakładania się na siebie, sprawia, że z powodzeniem zastępują one tradycyjne firany oraz zasłony. Tkanina przeźroczysta pełni funkcję delikatnej firany, a tkanina kryjąca zasłony. Jednocześnie zaleta rolet okiennych w postaci idealnego wpasowania się w ramę okienną powoduje, że nawet mniejsze pomieszczenia nie zostaną przytłoczone ciężkimi materiałami i karniszami. Rolety okienne dzień noc dostępne są w rozbudowanej palecie, barw dzięki czemu nie ma problemu z tym jaki kolor wybrać, żeby dopasować osłonę do projektu kolorystycznego wnętrz. Kolorystyka zaczyna się od barw jasnych: białych, beżowych, czy jasno szarych i rozciąga do ciemnych: szarych, granatowych, brązowych, czarnych. Obejmuje też kolory intensywne np. grafitowe, fioletowe, turkusowe, niebieskie, zielone. Sklep internetowy Luxbor oferuje tu kilka rodzajów tkanin, różniących się wagą i ilością dostępnych kolorów. Oferta kolorystyczna jest też ważna, z uwagi na różne kolory ram okiennych – łatwo będzie je dobrać do ram jasnych i ciemnych np. drewnianych o różnych odcieniach koloru brązowego.

Funkcje wnętrz

Oferta w zakresie rolet zewnętrznych okiennych dzień i noc jest tak zbudowana, aby można je było dostosowywać także do funkcji pomieszczeń, pojawiają się tutaj też kwestie związane z tym, jaki kolor rolet zewnętrznych wybrać. I tak w kuchni, czy w salonie można zastosować kolory jaśniejsze (biel, jasna szarość, beż), w ten sposób nawet jeśli materiał rolety zewnętrzne zostanie ustawiony w pozycji nieprzeźroczystej, to pomieszczenia w ciągu dnia nie są całkowicie zacienione i można z nich komfortowo korzystać. To samo dotyczy łazienki. Z kolei w sypialni możemy wykorzystać barwy ciemniejsze, które zaciemnią pomieszczenie nocą, kiedy odpoczynek mogą zakłócać intensywne i sztuczne światła miejskie. W ofercie sklepu internetowego jest też grupa tkanin BLACK OUT, które są podgumowane i mają w ten sposób zdolność do zaciemniania w 99%. W ten sposób również w sypialni można zastosować osłony jasne. W pokojach dziecięcych, które często bywają bardziej kolorowe, można stosować barwy bardziej intensywne i ciemniejsze. Tutaj też należy zwrócić uwagę na, wynikającą z ciemniejszych kolorów, funkcjonalność np. zacienienie podczas drzemki w ciągu dnia, ważnej szczególnie dla dzieci młodszych. Jeśli natomiast kolor rolet w całym domu ma być identyczny i utrzymany w tonacji jasnej, to tkaniny z grupy BLACK OUT pomogą zaciemnić wnętrza wybranych pomieszczeń.

Rozmiary okien

Rolety dzień noc produkowane są w trzech rodzajach: w kasecie, bez kasety oraz w półkasecie – wolnowiszące. Rolety zewnętrzne w półkasecie są polecane szczególnie przy dużych oknach. Rolety w kasecie i bez kasety z kolei mają zastosowanie w różnych rozmiarach okien: standardowych, mniejszych np. w łazience oraz do drzwi balkonowych. W naszym sklepie internetowym rolety zewnętrzne przygotowywane są na indywidualnie podany wymiar nie ma więc problemu z dostosowaniem ich do okien o różnych i nietypowych rozmiarach.

Oceń:

Autor: Tomasz Lubicz