System profili aluminiowych z wkładką termiczną do wykonywania przegród zewnętrznych, witryn, okien i drzwi aluminiowych. W zależności od potrzeb można stosować profile standardowe. Cechy systemu i szeroki wybór profili pozwalają na uzyskanie dobrej ceny konstrukcji aluminiowej , a wykorzystanie opcji o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych – dobre parametry termoizolacyjne. Produkty mogą być szklone podwójnymi szybami o grubości do 40 mm.

Produkty mogą być wykonane jako odporne na włamanie w klasie RC2 i RC3. Dostępne okna z „ukrytym skrzydłem” . System pozwala na wykonanie konstrukcji o łukowatych kształtach , możliwe jest różne malowanie z obu stron – dwukolorowe malowanie profilu. 

Aluminium jest często wykorzystywane w budownictwie: do drzwi, okien itp. Jest używane od wieków i dowiodło swojej jakości i trwałości. Nie można sobie wyobrazić konstrukcji bez konstrukcji aluminiowych. Istniejące systemy są ciągle ulepszane, a jednocześnie opracowywane są nowe. Okna aluminiowe nie tracą swoich właściwości, są trwałe i trwałe, dzięki czemu w nowoczesnym budownictwie to niezawodna inwestycja na całe życie.

Współczesne trendy budowlane wymagają różnych funkcji profili aluminiowych do okien i drzwi. Wraz z upowszechnianiem się stosunkowo większych powierzchni szkła pojawia się potrzeba stosowania coraz to innych materiałów i systemów materiałowych. Bardzo popularny system szklanych elewacji również energicznie przenika do konstrukcji poszczególnych domów. Standardowe tańsze lub droższe profile plastikowe nie wystarczają już do wytworzenia pożądanych produktów lub stosowanie tych profili przy zachowaniu zależnych norm statycznych staje się nieracjonalne.

okna profile aluminiowe CIEPŁY ALUMINIUM SYSTEMY OKIENNO-DRZWIOWY
Okna aluminiowe

Przy produkcji większych naczyń szklanych lub ogrodów zimowych produkcja nieustannie podąża w kierunku profili aluminiowych. Profile te pozwalają na wykonanie dość skomplikowanych produktów bez dodatkowych profili i elementów usztywniających. Podobnie o wykorzystaniu tych profili decyduje intensywność konsumpcji. Stabilne drzwi wejściowe o dostatecznie intensywnym otwieraniu można wykonać z profili aluminiowych. Bogata różnorodność oferowanych profili pozwala na szeroki wachlarz wyobraźni.

Okna aluminiowe wyróżniają się świetnym designem i prestiżem, dużą stabilnością oraz dużą trwałością. Okna te mogą służyć w szerokim zakresie temperatur otoczenia, są przyjazne dla środowiska, należą do klasy materiałów niepalnych, nadają się do szerokiej gamy zastosowań budowlanych oraz wyróżniają się bardzo szeroką gamą kolorystyczną. Produkty nie wymagają codziennej pielęgnacji i nie wymagają w ogóle malowania.

W zależności od zastosowania profile dzielimy na ciepłe (dla produktów zewnętrznych) i zimne (dla produktów domowych). Produkty do wnętrz obejmują różne ścianki działowe, drzwi wewnętrzne do sklepów i inne podobne produkty. Produkty do zastosowań zewnętrznych obejmują wszystkie produkty, które mają pełnić funkcję przegrody między wnętrzem a zewnętrzem budynku. Należą do nich fasady, drzwi, okna aluminiowe, ogrody zimowe, witryny sklepowe i inne podobne konstrukcje. Powszechna wcześniej opinia, że ​​aluminium nie ma dobrych właściwości termoizolacyjnych, gromadzą się na nim krople wilgoci, została od dawna zaprzeczana. Dzięki zastosowaniu rozdzielonych termicznie profili aluminiowych z izolacyjnymi wkładkami z tworzywa sztucznego, systemy aluminiowe w niczym nie ustępują systemom wykorzystującym inne materiały.

Wszystkie okna aluminiowe i produkty z profili aluminiowych mogą mieć dowolny kolor. Istnieje kilka sposobów powlekania profili aluminiowych. To jest anodowanie i malowanie proszkowe. Anodowanie to metoda elektrochemiczna polegająca na zanurzeniu dodatnio naładowanego produktu aluminiowego (takiego jak profil aluminiowy) w kwaśnym elektrolicie.

Powierzchnia zanurzonego produktu styka się z roztworami elektrolitu i zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której na powierzchni powstaje ochronna warstwa tlenku glinu. Powstała bezbarwna folia ochronna stanowi doskonałą ochronę powierzchni. Malowanie proszkowe to metoda polegająca na wytworzeniu pola elektrycznego pomiędzy dyszami natryskowymi a malowaną powierzchnią. Sprasowane i naładowane cząsteczki farby są przyciągane do malowanej powierzchni ze względu na ich różną biegunowość. Następnie malowana powierzchnia utwardza ​​się w temperaturze 160-200 0C i po schłodzeniu staje się gładka i odporna. Metodą tą można uzyskać powierzchnie o różnych odcieniach wg palety kolorów RAL.

Aluminium ma szczególne zalety ze względu na swoje właściwości optyczne: ponieważ spełnia wysokie wymagania statyczne, może być używane do produkcji systemów o wąskich profilach, które zapewniają maksymalne światło wpadające do wnętrza budynku. Posiadając okna aluminiowe będziesz mógł je niezwykle łatwo otworzyć, a są one szczególnie wygodne pod względem automatyzacji. Aluminium doskonale nadaje się również do zapewnienia bezpieczeństwa Twojej nieruchomości. W trosce o najwyższe wymagania bezpieczeństwa stosowane są okucia o podwyższonej klasie antywłamaniowości, systemy kuloodporne i przeciwwybuchowe, ognioodporne, które łączymy z odpowiednimi systemami okuć i szybami.

Tagi:

okna cennik drutex, okna drutex cena, okna pcv drutex, drutex chodzież, okna poznań drutex, drutex piła, drutex poznań

Oceń:

Autor: Tomasz Lubicz