8 kryteriów, którymi należy się kierować przy zakupie żaluzji zewnętrznych

Rodzaj żaluzji montowanych za oknem, pełniący rolę izolacji i ochrony, to jest to, o czym myślisz, kiedy mówisz o żaluzjach zewnętrznych. Ale kiedy wybierzesz je zgodnie z kryteriami właściwymi dla Twojego domu, stają się one również walorem estetycznym. Jakie są kryteria?

Przed zamówieniem rolet zewnętrznych upewnij się, że produkty są najbardziej odpowiednie w stosunku do warunków klimatycznych i stylu architektonicznego budynku, w którym mieszkasz. Następnie należy przelać na papier, jakie funkcje chcecie pełnić.

Po co mi rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne chronią okna przed warunkami atmosferycznymi i blokują dostęp światła do pomieszczenia. Ale można ich używać również dla bezpieczeństwa, bo nie da się ich otworzyć od zewnątrz i można je wyposażyć w różne akcesoria antywłamaniowe

Rolety zewnętrzne zapewniają również dobrą izolację akustyczną i termiczną. Pomiędzy rolką a szybą tworzy się warstwa izolacyjna, która prowadzi do lepszego utrzymania ciepła wewnątrz domu (zimą) i zimnego powietrza (latem) uzupełnia.

Jaki materiał jest skuteczny dla Twoich potrzeb

Rolety zewnętrzne chronią okno przed deszczem, śniegiem czy gradem, dlatego weź pod uwagę warunki klimatyczne panujące w okolicy i wybierz trwały materiał, jakim jest PVC. Mimo że pionowe drewniane żaluzje zewnętrzne mogą nadać domowi w górach rustykalny wygląd i znacznie więcej uroku, prawdopodobnie szybko się pogorszy.

Stal ocynkowana jest materiałem, którego potrzebujesz do ochrony przed włamaniem lub wandalizmem.

Z jakich rodzajów projektów możesz wybrać?

Najbardziej popularne są te poziome żaluzje, które biegną łatwo, ręcznie lub automatycznie.

Rolety zewnętrzne można dostosować do dowolnego rozmiaru, a nawet dostosować do okien velux.

Zapraszamy do montażu:

Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

Jakie akcesoria ochronne możesz dodać?


Jeśli szukasz konkretnych akcesoriów bezpieczeństwa, oto zalecenia Luxbor:

Prosty zatrzask do blokowania wałka zewnętrznego, montowany na ostatnim lemieszu wałka, po lewej lub prawej stronie. System nie jest kompatybilny z rolkami przeciw owadom;
Zatrzask automatyczny, uruchamiany przy opuszczaniu wałka za pomocą dźwigni i sprężyn nałożonych na ostatnią listwę;
Zamek na klucz, który może być używany również z zewnątrz. Nakłada się ją podobnie jak inne akcesoria, na ostatnią blaszkę.

Najlepsza metoda pielęgnacji


Musisz je czyścić raz w roku. Nie nakładaj węża bezpośrednio na nie, raczej wyczyść je spryskiwaczem i gąbką w kierunku lameli, a wieczorem pozostaw rolki w pozycji zamkniętej. Jeśli masz system automatyczny, uważaj, aby nie uszkodzić silnika podczas czyszczenia. W razie potrzeby listwy można wymieniać osobno.

Oceń:

Autor: Tomasz Lubicz