Wybór okiennic czy rolet zewnętrznych nie jest tak prosty, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Musimy pomyśleć zarówno o funkcjonalności, jak i wyglądzie. Niezależnie od systemu i materiałów, z jakich są wykonane, rolety zewnętrzne czy okiennice muszą zapewnić nam zwiększoną ochronę zarówno przed silnym nasłonecznieniem i warunkami atmosferycznymi, jak i przed tymi, którzy chcą wejść do domu nieproszeni. Z drugiej strony wyobraź sobie, jak by to było mieć roletę zewnętrzną lub okiennicę zwisającą z okna, która jest przewymiarowana w stosunku do okien lub w zupełnie nieodpowiednim tonie z wykończeniem domu. Nie tylko wyglądałoby to brzydko, ale postawiłoby Cię w niekorzystnym odcieniu i innych udanych elementach na elewacji. Z tego powodu pomyśleliśmy, że przedstawimy Wam kilka wskazówek, o których warto pamiętać.

Montaż rolet zewnętrznych oraz sprzedaż – Pyskowice, Zabrze

wysokiej jakości rolety zewnętrzne

Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

rolety zewnętrzne antywłamaniowe Pyskowice
rolety zewnętrzne antywłamaniowe Pyskowice

Okiennice drewniane muszą być dobrze wysuszone i poddane obróbce

Oczywiście drewniane okiennice mogą nadać domowi szczególną elegancję i mogą dodać wartość całemu domowi z estetycznego punktu widzenia. Niezwykle ważne jest jednak, aby drewno, z którego są wykonane (jodła, buk, czereśnia lub inne esencje) było wcześniej dobrze wysuszone i odpowiednio obrobione, aby z czasem uzyskać zwiększoną odporność. Okiennice drewniane można polerować lub malować, polakierować lub pomalować na swój ulubiony kolor i zaleca się traktować je środkami zmniejszającymi palność i szkodnikami. Ze względu na to, że są narażone na zmiany temperatury, wiatru, wilgotności lub światła słonecznego, ich drewno z czasem zostanie wystawione na próbę. Tak więc ryzyko dość poważnego uszkodzenia, aż do zgnilizny, jest dość wysokie. Takie okiennice nie tylko nie będą już dobrze wyglądać, ale nie będą już skuteczne pod względem ochrony antywłamaniowej. Z tego powodu bardzo ważna jest ich regularna konserwacja.

Okiennice aluminiowe i PCV, tańsze niż drewniane

Rolety zewnętrzne Pyskowice składają się z dwóch lub więcej paneli umieszczonych na zewnątrz okna lub drzwi, których głównym zadaniem jest modulowanie natężenia światła i ochrona domu przed niepożądanymi gośćmi. Jednak chronią również okna przed wstrząsami lub stłuczeniem w przypadku wiatru lub burzy. Najbardziej znane są drewniane huśtawki, tradycyjnie stosowane w domkach górskich, zbudowane z litych desek jodłowych i ustawione poziomo lub pionowo. Możesz użyć innych bardziej odpornych esencji drzewnych, takich jak dąb, czereśnia, kasztan, ale cena będzie odpowiednia. Okiennice mogą być również wykonane z innych materiałów, których koszt nabycia jest nieco niższy, będąc z tego punktu widzenia bardziej dostępnymi niż te wykonane z litego drewna. Stąd coraz częściej w ostatnim czasie stosuje się aluminium,

Zwróć uwagę na wymiary rolet zewnętrznych!

Para dobrze dobranych okiennic pomoże nam podkreślić funkcjonalność okna i będzie dobrze wyglądać na elewacji domu. Dlatego zaleca się bardzo ostrożne podejmowanie działań w celu ich zainstalowania. Ich rozmiar nie powinien być ani za duży, ani za mały, a otwór nie powinien być zbyt szeroki. Okiennice muszą optymalnie wpasować się w okno, dzięki czemu lepiej wkomponują się w elewację domu, a funkcjonalność będzie znacznie lepsza. Również przy odpowiednim rozmiarze w stosunku do okna nie będziesz miał problemów z montażem. Obecnie dostępna jest szeroka gama okiennic o różnych rozmiarach i kształtach; wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Kolor okiennic dopasowany do elewacji domu

Przy wyborze okiennic ważny jest nie tylko kształt i rozmiar, ale także kolor. Możesz postawić na ideę kontrastowania z odcieniami na elewacji lub wybrać pasujący do niego kolor. Na przykład dobrym pomysłem jest wybranie tego samego koloru, który został użyty w obszarze dostępu. Dasz poczucie ciągłości na całej powierzchni elewacji.

Jeśli jesteś niezdecydowany co do kolorów, możesz wybrać biel lub czerń, w różnych odcieniach, ciemniejszą lub jaśniejszą. Zazwyczaj pasują niezależnie od zastosowanej lub zastosowanej w przyszłości kolorystyki na elewacji. Jeśli nie jesteś pewien, który kolor najlepiej się sprawdza, możesz wybrać opcję okiennic, które można później pomalować. Po ich zamontowaniu widać wyraźniej, jaki odcień będzie pasował. W ten sposób możesz mieć bardziej ekskluzywne okiennice, ale musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał przeznaczyć dodatkowe pieniądze i czas na ich pomalowanie.

rolety zewnętrzne antywłamaniowe Zabrze
rolety zewnętrzne antywłamaniowe Zabrze

Rolety zewnętrzne zapewniają zwiększoną ochronę

Innym systemem tak powszechnym jak okiennice są kraty. Mogą to być proste (kratki okienne), zapewniające podwyższoną ochronę antywłamaniową lub rolowane. Jeśli chodzi o kratki proste, najczęściej spotykane są te z kutego żelaza, stosowane zwłaszcza do ochrony domów lub mieszkań, do których można wejść po wspinaczce. Stosowane są również kratki metalowe ze stali ocynkowanej, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo przestrzeni wewnętrznej. Są jednak nieco droższe i znajdują zastosowanie zwłaszcza w przestrzeniach handlowych lub biurach.

Kratki rolowane są estetyczne i bardziej praktyczne

Mogą być wykonane z drewna, żelaza, aluminium lub PCV i montowane na zewnątrz okna. Wyposażone są w skrzynkę ochronną, w której biegną ostrza, chroniąc je i chroniąc w przypadku wiatru lub burzy. Skrzynkę można włożyć w szczelinę w murze, tak aby nie była widoczna z zewnątrz. Ochrona przed włamaniem jest niższa niż zwykłe metalowe kratki, ale mają one pewne zalety, których nie można pominąć. Przede wszystkim zapewnia skuteczne filtrowanie natężenia światła. Dodatkowo kraty rolowane mogą stanowić dodatkową ochronę termiczną, sprawdzając się zarówno latem, jak i zimą. W niektórych przypadkach ich ostrza mogą być wypełnione pianką poliuretanową, co zapobiega przenoszeniu ciepła. Te rodzaje rolek termoizolacyjnych mają również zaletę ochrony akustycznej. zachowanie spokoju i komfortu wnętrz, co czyni je idealnymi zwłaszcza w zatłoczonych obszarach miejskich, gdzie hałas jest znacznie większy. Dodatkowo ze względu na to, że wykonane są z materiałów o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej, podnoszą poziom komfortu i bezpieczeństwa niezbędny dla domów położonych na bardziej odizolowanych obszarach.