Problem dopasowania okien wiąże się z dwiema rzeczami – po pierwsze jest związany z odpowiednim wymiarowaniem okna, a po drugie z aranżacją wystroju wnętrza. Oba są bardzo ważne, gdy rozumiemy decyzję o wyborze pokrowców.

Prawidłowe dopasowanie wielkości okna to nie tylko estetyka wyglądu, ale przede wszystkim możliwość zastosowania osłony, czyli jej funkcjonalność. Rolety, żaluzje lub moskitiery będą działać tylko wtedy, gdy zostaną odpowiednio wyregulowane. Charakterystyka tego typu osłonek dotyczy ich montażu w przestrzeni okiennej. Dlatego ważne jest, aby prawidłowo wykonywać pomiary. Aranżacja wystroju wnętrza związana jest z kolorystyką i wyborem kategorii produktów.

Dopasowanie rozmiaru

Zakup rolet zewnętrznych lub żaluzji w sklepie internetowym może budzić wątpliwości co do pomiaru okien i zapewnienia odpowiedniej wielkości produktu. W przypadku świetlików dachowych problem jest jeszcze prostszy. Oferujemy pokrowce.

Przygotowanie osłony na indywidualnie określony rozmiar pozwala dopasować je do okien o niestandardowych wymiarach – małych okien łazienkowych lub dużych okien np. w salonie. Dzięki temu, pomimo różnic w wielkości okien, wszędzie można zastosować ten sam rodzaj powłoki.

Układ

Zaaranżowanie wyglądu wnętrza to wielka przyjemność podczas projektowania domu lub odświeżania jego wyglądu. To, czym zostaną pokryte okna, jest bardzo ważne, ponieważ ich przestrzeń wpływa na odbiór całości. W dzisiejszych czasach panuje moda na duże okna i doświetlone wnętrza, dlatego jeszcze bardziej trzeba się zastanowić, czym chcemy je zasłonić.

Roleta jest niezbędna nawet przy najpiękniejszych oknach, ponieważ gwarantuje prywatność mieszkańców i zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń, gdy na zewnątrz jest gorąco. Aranżacja nawiązuje do kolorystyki i kategorii produktu. Jasne kolory i gładkie tkaniny doskonale sprawdzą się w mniejszych wnętrzach (nie pomniejszają ich optycznie) oraz w kuchni/salonie, czyli w miejscach, w których przebywasz najczęściej. Jasne kolory zacienią pomieszczenie, ale go nie zaciemnią i nie będziesz musiał używać sztucznego oświetlenia. Intensywne kolory i cięższe tkaniny to doskonałe rozwiązanie na większej przestrzeni lub jako akcent kolorystyczny. Dobrym pomysłem jest również zaaranżowanie np. sypialni.

Oceń:

Autor: Tomasz Lubicz